hned to bude...

S rozjezdem nového roku se nám začíná blížit i datum 17.2. Tento den ve Zlíně neznamená nic jiného než Reprezentační ples UTB. Abyste se stihli důkladně připravit a vybrat ten nejvhodnější model, máme pro vás malou inspiraci.

Letošní téma je: Elegantní Francie.

Takže by to bylo docela jasné, dress code black tie a hlavně elegantně a francouzsky chick.

dresscode1

Co to ale všechno může znamenat?

Pánové prominou, ale zaměříme se nyní více na dámy.

Hlavní pravidlo všech Pařížanek zní: V jednoduchosti je krása. Tuhle větu můžete aplikovat jak na vaše šaty, make-up nebo i účes. Pařížanky jsou známé svou nedbalou elegancí.

dresscode1

Šaty mohou být jednoduché, rozevláté, jednobarevné nebo naopak rafinované, lehce krajkované se zajímavými detaily nebo květované. Čistota a jednoduchost. Zajímavým doplňkem se mohou stát například rukavičky nebo typický hedvábný šál. Ať se rozhodnete pro cokoliv, pořád je to o eleganci a lehce romantických nebo něžných outfitech.

Jedna z inspirací pro nás byla i omamná Provence. Jemné tóny fialové, světle modré nebo krémové, prozářené žlutou sluneční září. Pařížanka sice skoro vždy nosí černou, ale na plesy můžeme udělat výjimku. Pojďme se společně zasnít, ponořit se do levandulové vůně, zvolit elegantní model a užít si francouzskou noc.

dresscode1

Jednoduché šaty můžete doplnit sytě rudou rtěnkou, která bývá jediným výraznějším francouzským líčidlem.

dresscode1

Vlasy jsou pro Pařížanky zásadní a přitom tak nedbalé. Většinou jim splývají a navozují ležérní či neupravený dojem. I u vlasů tedy platí minimalizmus. Můžete vytvořit nedbalý drdol, lehce zapletené copy, nadýchané vlny nebo upravený culík. Pokud si nebudete vědět rady, naše kadeřnice vám jistě poradí.

dresscode1 dresscode1

Abychom nezanedbaly muže, i pro ně něco máme. Francouzi jsou velmi styloví a nebojí se experimentovat. V běžných dnech si vystačí s obyčejným tričkem či svetrem, pokud se ale mají vyšvihnout ve společnosti, neberou si servítky.

Vy se také nemusíte bát zajímavých vzorů, experimentování s barvami nebo alespoň volby zajímavého doplňku. Tím se může stát barevný kapesníček, kravata nebo taky klobouk či baret.

dresscode1 dresscode1

Kreativitě se meze nekladou. Tak zkuste něco vymyslet a přijďte se pochlubit. Každý rok obdivujeme vaše nápady, tak se těšíme, co vymyslíte letos.

Oblečení normálně není nejdůležitější, ale v tento den udělejme výjimku. K plesu to přece jen patří, tak pojďme být za elegány. Zvěčnit se budete moci ve fotokoutku a památku si odnést domů. Ať máte jednou co ukazovat dětem. :-)

Těšíme se na vás 17.února v Kongresovém centru, kde se budeme bavit a užívat si francouzskou atmosféru.

Vytvořila Studentská unie UTB